کابل کواکسیال RG59

کابل تصویر دوربین مدار بسته (RG59)
RG59 از نظر ساختمان کلی کاملا شبیه کابل های مورد استفاده جهت آنتن تلویزیون می باشد که تنها تفاوت آن در قطر مغزی و حجم شیلد آن است.
کابل های RG59 در کیفیت های کاملا متفاوتی تولید میشوند.
خصوصیات کابل:
از مهمترین خاصیت این کابل قطر مغزی در آن است که معمولا بین 1.2 تا 1.8 میلیمتر است و جنس آن میتواند از مس یا آلومینیوم و یا آلیاژی از مس باشد.
اطراف مغزی کابل یک لایه پلاستیکی فوم مانند آن را احاطه کرده که معمولا رنگی سفید یا شفاف دارد.این عایق نقش جدا کردن مغزی از شیلد را عهده دار است. در مرحله بعد از آن یک لایه فویل نیز روی عایق فوم مانند قرار گرفته و در پی آن یک لایه از شیلد بافته شدهآن ها را احاطه کرده است.
شیلد و فویل اطراف کابل برای جذب نویز ومیط به کار میروند به ویژه در مسیرهای طولانی ضخامت و جنس شیلد از اهمیت بالایی برخوردار است و در نهایت یک لایه PVC در اطراف کابل است که کابل را عایق و از رطوبت و … محافظت می کند.

RG59 برای استفاده ولتاژ پایین تصویر و RF می باشد. امپدانس مشخصه کابل 75 اهم می باشد که این امپدانس باعث هماهنگ کردن یک آنتن دو قطبی در فضا می شود.

استفاده از کابل های(RG )برای اولین بار در ارتش آمریکا به عنوان شاخص برای فرکانس رادیویی در سیستم های مشترک الکترونیک استفاده می شد.این کابل معمولا در باند فرکانش های ویدیوئی مانند ویدیو کامپوزیت استفاده می شود، همچنین برای انتقال فرکانس بالا نیز استفاده می گردد. اما به دلیل نازک بودن مغز و تلفات فرکانس، اغلب در مسافت های طولانی از کابل های RG6 و RG11 استفاده می شود. هم چنین در مواردی که فاصله انتقالی بیش از حد باشد می توان از کابل های UTP یا همان زوج های به هم تابیده استفاده کرد.

استفاده معمول کابل RG59 در دستگاه های ماهواره ای دیجیتال، VCR و DVR می باشد.یکی از فواید این کابل نسبت به RG6 ارزان تر تمام شدن هزینه ساخت می باشد، به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان مایل هستند این نوع کابل را نسبت به هم خانواده هایش بیشتر تولید کنند.

خوشبختانه به دلیل مصرف زیاد از کابل RG59 شاهد تولید این کابل توسط کارخانجات سیم و کابل زیادی هستیم.

مزایای کابل های کواکسیال:
– انعطاف پذیری و قابلیت شکل پذیری در محیط مورد استفاده
– قابل استفاده بودن برای مدت زمان طولانی
– دوام و پایداری مناسب
– پایین بودن قیمت آن که باعث می شود هزینه نگهداری و توسعه آن کم تر شود
– ظرفیت مناسب ، حداکثر تا ۳۰۰ مگا هرتز در پهنای باند.
– پهنای باند مناسب برای سرویس های مخابراتی از جمله کنفرانس های صوتی و تصویری و سیستم های دوربین مداربسته
برای سفارش و یا هر گونه راهنمائی با کارشناسان ما تماس بگیرید.
تماس با ما